Шліфування – це технологічний процес обробки заготовок, що слідує після чорнових операцій і загартування, шляхом різання за допомогою абразивних інструментів.
Обробка здійснюється за допомогою шліфувального круга, який своєю зернистою структурою видаляє тонкий шар з поверхні деталі.
Цей результат забезпечує високу точність, гладкість і чистоту готової продукції після шліфування.
Технологія такої обробки дозволяє домогтися точності до 1-2 мкм з урахуванням дотримання теплових умов в приміщенні.
При загальних параметрах, результат може бути в межах 10 мкм.
Межа шорсткості варіюється в діапазоні від 1 до 0.32 мкм (при застосуванні графітових, гумо наповнених і т. д. кругів).
Шліфування поверхонь деталей в порівнянні з іншими аналогічними технологічними операціями має наступні особливості, які надають перевагу при виборі фінішної обробки деталей, зокрема: висока швидкість при обробці; сильне нагрівання через процес тертя (1000 градусів за Цельсієм); деформація верхнього шару обробленого матеріалу.
Щоб не було сильної деформації поверхні, необхідно використовувати мастильну суміш, завдання якої полягає в охолодженні оброблених деталей. Унікальність шліфувальної операції полягає в тому, що її технологія дозволяє обробляти матеріал з високою твердістю (до 70 HRC) за допомогою абразивного круга, твердість якого набагато вище, ніж цей показник у деталі.
Фахівці вдаються до обробки деталей за допомогою шліфування, якщо їм потрібні високоточні показники підгонки деталей без втрати точності системи і жорсткості.
Використовуючи таку обробку, вони забезпечують один з видів посадки заготовок: з зазором, з натягом або перехідний. Слід зазначити, що чітка перевага процесу шліфування вважається створенням якісного зовнішнього вигляду. Як правило, після точіння або фрезерування поверхня деталей має, подряпини, і вибоїни, а також виглядає брудною. Після шліфування, деталь отримує винятково чисту і поліровану поверхню.
Після шліфування деталь набуває привабливого вигляду.
Для шліфування деталей знадобляться різні абразивні інструменти, які відрізняються особливою жорсткістю і кристалічною пористою структурою. До них відносяться алмази, наждачний папір, корунд, гранат, пемза, кварц і т. п. Найбільш важливою характеристикою при виборі абразивного матеріалу для шліфування вважається індикатор зерна.
Ви повинні знати, що менше зерно, чистішою буде обробка. Наступним критерієм є твердість. Цей показник демонструє здатність зерна протистояти більш міцнішій зв’язці. Твердість коливається від м’яких (VM) до неймовірно твердих матеріалів. У виробництві широко використовуються абразивні інструменти, такі як шліфувальні круги, стрічки (конічні, циліндричні і фігурні), бруски і шкури. Коли інструмент зношується, він може бути підданий правці.
Компанія “СТАНКІН” реалізувала наступні операції шліфування:
Кругле шліфування робиться на верстатах:
– 3M153AФ11 (верстат особливо високої точності) Д макс. – 200 мм, довжина шліфування 630 мм.
– Jones & Shipman 1550 Д макс. – 300 мм, довжина шліфування 1520 мм,
– 3M193 Д макс. – 560 мм, довжина шліфування 3000 мм.
Плоске поперечне шліфування проводиться на верстатах:
– OШ 183, розміри столу 200 x 800 мм
– 3Л722, розміри столу 320 x 1250 мм
– 3Е711ВФ1, розмір столу 200 x 630 мм
– 3Д725, розмір столу 630 х 2000 мм.
Поздовжнє шліфування проводиться на верстаті:
– MС363 Ф10, розмір столу 1600 х 5000 мм.
На верстаті можна шліфувати деталі до 7 000 мм довжиною та шириною до 2 000 мм.