Стругання – різновид обробки різанням металів або неметалів: дерево, пластмаса, і ін.
Стругання металу – процес зрізування шару матеріалу із заготівлі різцем при поступальному головному русі. Верстати, на яких так обробляють матеріали, називають стругальними.
Для обробки металів струганням застосовуються різні верстати: поперечно- і поздовжньо-стругальні, кромко-стругальні, стругально-довбальні та інші.
Важливим параметром таких верстатів є швидкість різання, яка рівна швидкості руху різця або виробу.
Що стосується конфігурації різців, що використовуються для стругальних робіт, то вони найчастіше зігнуті назад. Саме завдяки такій формі цей різальний інструмент якнайкраще сприймає чимале ударне навантаження, що діє на нього на самому початку робочого ходу. Окрім цього, та обставина, що вершина різця винесена за нейтральну лінію, знижує вірогідність вигину і небажаних коливань його стержня. Завдяки цьому якість обробки поверхні значно підвищується.
Сфера застосування стругальної обробки
Струганням обробляють пази, виступи, плоскі поверхні, рифлення і фасонні поверхні. За допомогою цього виду механічної дії обробляються направляючі станин верстатів, кромки листів, направляючі штанг, виготовляються плити і рами. Стругальні верстати застосовуються в серійних і одиничних виробництвах.
Що стосується продуктивності знімання металу, зазвичай, цей вид обробки є малоефективним. Сучасні інструменти в області фрезерування дозволяють в рази збільшити знімання металу і при цьому якість і точність обробленої поверхні буде краща, але з досвіду компанії СТАНКІН знаємо, що при обробці фрезеруванням сталевих плит завтовшки до 50 мм, довгих виробів довільної форми із співвідношенням довжини і ширини/висоти більше 1 до 15, де неможливо застосувати проміжний прихват виникає ефект “підривання” (довільного підняття середини заготовки), що призводить до нестабільної товщини обробки, і як наслідок, виробничий брак.
Саме цей ефект відсутній при струганні.
Поперечно-стругальний верстат моделі 7310Д з максимальною довжиною стругання 1000 мм.
Поперечно-стругальний верстат 7310Д призначений для обробки різцем плоских і фасонних поверхонь (горизонтальних, вертикальних, похилих), а також для прорізання всіляких пазів і канавок в деталях невеликих розмірів з довжиною обробки до 1000 мм.
Він застосовується в механічних, інструментальних і ремонтних цехах цехах машинобудівних заводів для індивідуального і дрібносерійного виробництва.
Верстат складається з наступних основних вузлів: по направляючих станини зворотно-поступально переміщається повзун, повідомляючи різцю головний рух.
Заготовка закріплюється на столі, вона нерухома під час робочого ходу різця.
Періодично (при кожному зворотному ході повзуна) стіл може переміщатися в поперечному (горизонтальному) напрямі або разом з консоллю вертикально по станині.
Також періодично можна переміщати у вертикальному напрямі супорт з різцем.
Рух столу, супорту є рухом подачі або рухом заглиблення.
Стіл і консоль можна переміщувати безперервно і прискорено (настановний рух).
Усередині станини розташований кулісний механізм, коробка швидкостей і коробка подач.
Поздовжньо-стругальний верстат моделі 7Л42А з максимальною довжиною стругання 6000 мм.
Нашим підприємством зроблена модернізація поздовжнь-стругального верстата.
Була спроектована і виготовлена фрезерна голівка, яка встановлена замість одного із стругальних супортів.
Також робимо довбальні роботи на верстаті мод. 7Д430.